Blog výživového specialisty

Zvolili jste cestu hubnutí ketodietou?

Zvolili jste cestu hubnutí ketodietou?

Rady výživového poradce jak po skončení diety nenabrat kila zpět.

Je to rychlé řešení, jak se zbavit kil, což většinu lidí zláká. Mnoho lidí z mého okolí ji nasazuje každý rok pravidelně, většinou touto dobou. Bohužel opět kila naberou, protože neumí jinak jíst a opět v lednu nakupují koktejly.

Čti více
Sami sobě si vědomě ubližujeme

Sami sobě si vědomě ubližujeme

Žijeme ve světě blahobytu, jídla máme dostatek a i když vidíme, jak roste nám bříško, neděláme si z toho až tak těžkou hlavu. Stále spoléháme na naše zdravotnictví, že nám pomůže. Ale je to správný přístup?

Je těžké si odpírat vymoženosti dnešní doby, ale opravdu platí “něco za něco”. Když se podíváte kolem sebe na naše děti, mnoho z nich je obézních a většina se již bohužel obezity v dospělosti nezbaví.

Čti více
Častá bolest hlavy, problémy s krční páteří - co jsem zjistila?

Častá bolest hlavy, problémy s krční páteří - co jsem zjistila?

Problémy s krční páteří má obrovské množství lidí. Migrény, špatná hybnost, únava. I já sama jsem s tím měla velké potíže.Pokud opravdu nejde o neurologický problém, což je velmi ojedinělé, tak zlobí s největší pravděpodobností krční páteř. Jak to obvykle chodí, když zajdete k neurologovi? Pošle vás na nejrůznější vyšetření, výsledky bývají většinou v pořádku. Pak vám předepíše léky. Tím to končí.

Čti více
Tip na dárek pod stromeček pro každého!

Tip na dárek pod stromeček pro každého!

Již roky si nedovedu představit, že bych na ruce neměla fitness náramek.

Jak se donutit něco dělat? Každý ví, že sezení není zdravé a nejlepším pohybem vůbec je chůze. Deně bychom měli nachodit alespoň 10 tisíc kroků. Mnoho z nás má sedavé zaměstnání a také se nám jednoduše nechce nic dělat. Samozřejmě je pohodlnější nedělat nic, ale jak zní moje moto - NĚCO ZA NĚCO.

Čti více
Jak sladit téměř bez kalorií a nejíst chemii?

Jak sladit téměř bez kalorií a nejíst chemii?

Našla jsem na trhu sladidlo, které není uměle vyrobeno, má výbornou chuť a nemá ocásek jako stevie.

Vyzkoušejte čekankový siru, extrakt z čekankového kořene obsahuje 91% čekanky a má 71 % vlákniny. Je pro tělo nevstřebatelný, a proto nezvyšuje hladinu cukru v těle. Je ideální pro diabetiky. Chuť Vás překvapí, používám jej do jogurtů, k pečení a pokud mne honí chuť na sladké, malá lžička vše vyřeší. Kupujte Čekankový sirup originál, jsou na trhu i další varianty, které obsahují čekanky málo a již nedávají smysl. Píší o tomto sirupu, že je to sladidlo nové generace a s tímto tvrzením souhlasím. Zatím jsem nic lepšího nenašla.

Čti více
Neuvěříte, že v tom není mouka, cukr ani tuk a přitom chutná neskutečně dobře!!

Neuvěříte, že v tom není mouka, cukr ani tuk a přitom chutná neskutečně dobře!!

Tento pokrm jsem testovala na mnoha mým návštěvách:) Dávno již nepeču to, co nejím, ale dostávají to, co připravuji pro naši rodinu a chutná!! Neobsahuje sacharidy, ale velké množství bílkovin.

Běžná buchta, ať již nahradíte mouku zdravou moukou a cukru uberete, stejně obsahuje v základu mouku, cukr, tuk. Dá se na mnoho způsobů připravit dezert, který já snídám, či svačím a nepoznáte, že to není kalorické.

Čti více
Jaké jsou vaše zkušenosti s ketodietou?

Jaké jsou vaše zkušenosti s ketodietou?

Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti a o zkušenosti mých klientů s ketodietou. Pro ty, kdo neví v čem tato dieta spočívá, jen velmi stručně vysvětlím.

Je to dieta postavená na konzumaci stravy s omezeným příjmem sacharidů a tuků. Tělo se přepne do ketózy a je nuceno spalovat vlastní tuky. Je to velmi drastická změna metabolismu těla. Není to zcela levná záležitost, ale samozřejmě je to pro většinu lidí velmi lákavé, protože v zásadě nechtějí měnit svůj životní styl a tak volí cestu nákupu různých práškových směsí, tyčinek a koktejlů. Výrobce si mne ruce, protože těží z lidské lenosti a neznalosti.

Zhubnout se dá ale i jinými metodami a nemusí to stát tolik peněz. Zejména není nutné jíst práškovou stravu. Zásadní je pochopit, jak tělo funguje a kde děláme chybu, která vede k tloustnutí a nemocem.

Čti více
 Kombucha – zdravý nápoj, který si sami můžete připravit doma. Pomáhá našim střevům,  působí na alergie, hubneme s ní, snižuje cholesterol, regeneruje buňky...

Kombucha – zdravý nápoj, který si sami můžete připravit doma. Pomáhá našim střevům, působí na alergie, hubneme s ní, snižuje cholesterol, regeneruje buňky...

Kombuchu piji již léta pro kladné účinky na mé tělo.
Podporuje přirozenou imunitu člověka, reguluje trávení, střevní mikroflóru a potlačuje hnilobné bakterie ve střevech. Dále pak odstraňuje z těla jedovaté látky, regeneruje buněčné stěny, snižuje hladinu cholesterolu v těle, odstraňuje stres, pomáhá redukovat hmotnost, má antibiotické účinky, příznivě působí na žaludek, pomáhá při otocích, při problémech s ledvinami a játry a má další pozitivní přínosy.

Čti více
Jak získat lepší postavu do plavek!

Jak získat lepší postavu do plavek!

Každý z nás má jisté stravovací návyky a pokud nebojujeme s nějakou závažnější chorobou, většinou příčina naší nadváhy je spojena se stravováním a pohybem.

Nyní pominu pohyb, který je sice velmi důležitý a zaměřím se na jednoduchou úpravu jídelníčku, která vám pomůže. Na konci článku uvádím konkrétní rady.

Čti více
Víte, jak vaše dítě potřebuje jíst a co ve výživě hlídat, aby nebylo často nemocné?

Víte, jak vaše dítě potřebuje jíst a co ve výživě hlídat, aby nebylo často nemocné?

Děti mají jiné výživové potřeby než my dospělí. Je dobré vědět, které vitamíny a minerály děti potřebují, aby nebyly často nemocné. Dětem předáváme naše stravovací návyky a jejich život tak velmi ovlivňujeme.

V tomto článku se zaměřuji na fakta o výživě dětí. Budu doufat, že vám pomůžou v orientaci, co děti potřebují a co jim může chybět.

Čti více

Nevíte si rady se svým zdravím?

Individuálním přístupem vás nasměruji ke zdravějšímu životnímu stylu. Zlepší se vaše zdraví.
Objednejte se na vstupní konzultaci. Udělám maximum proto, abych vám pomohla.

VSTUPNÍ KONZULTACE

(c) 2019 Ing. Soňa Vybíralová