Blog výživového specialisty

Boj s vráskami - mám řešení

Boj s vráskami - mám řešení

Už mnozí víte, že si z trhu vyzobávám produkty a zkouším je na sobě a kamarádkách. Nevěřím reklamám a vše si poctivě studuji. Již roky používám k redukci vrásek kyselinu hyaluronovou. Například i v kombinaci s galvanickou žehličkou funguje výborně a ještě hlouběji se zapracuje, ale není tu nutné. Kyselinu aplikuji již roky 2x denně, ale nebyla jsem spokojená se složením výrobků. Na výrobcích bývají nápisy koncentrovaná a podobně.. Takže jsem se soustředila na složení produktů. Na trhu jsou kyseliny hyaluronové o koncentraci 2, 3 a max 5%. Jsou drahé a slaboučké. Pár měsíců na sobě testuji značku Synouvelle. Občas vám něco o této značce napíši. Tento výrobce je z Rakouska a obsah kyseliny hyaluronové je 11% což je od prvního dne aplikace znát.

Ti, co nevíte, jak kyselina hyaluronová v těle funguje. Hyaluron tvoří gelovou strukturu vloženou do kolagenových a elastinových váknech, přivádí živiny do buněk. 50% podílu kyseliny hyaluronové se nachází v kůži. S věkem v kůži obývá, od 40 věku ukládá kůže už jen 40% hyauloronu, od 60 jen 10%. Takže je třeba se o pleť začít starat co nejdříve a denně. Vrátí se nám to:)

V Tišnově jsem se stala obchodní zástupkyní této značky.

Čti více
Vyzkoušejte kouřit méně škodlivě

Vyzkoušejte kouřit méně škodlivě

Nedaří se mi své klienty přesvědčit, aby omezitli kouření cigaret. A proto, když už kouříme, tak alespoň do sebe nedostávejme škodliviny z lepidel, dehet z papírku a jiné chemické dráždivé látky, kterých je v cigaretách přes 90 a mají špatný vliv na naše zdraví. Navíc to velmi zapáchá, prsty, oblečení, dech. Je evidentní, že i kvalita tabáku v českých cigaretách je otřesná. Je možnost si u mě vyzkoušet kouření cigaret IQOS, protože opravdu zpět ke klasickým cigaretám se již většinou nevrátíte. Jednoduše nebudou chutnat, jak velký rozdíl budete pociťovat. Nemá to nic společného s elektronickou cigaretou, ta také není žádná výhra.

Čti více
Proč nejít do koktejlové diety, kterých je nyní plný trh?

Proč nejít do koktejlové diety, kterých je nyní plný trh?

Ušetřete a udělejte to jinak se stejným výsledkem. Dělala jsem si průzkum, na kolik vyjde hubnutí s koktejlovou dietou, kterých je na trhu stále více a více, protože výrobci vidí, že lidem nevadí do ní zainvestovat. V průměru za první měsíc utratíte od 5000 korun, další 1-2 měsíce se budete stabilizovat za cca 4000-3000 Kč/měsíc. To znamená minimálně 12000 Kč za celý dietní plán. Pokud by to vyřešilo nadváhu, proč ne. Ale jaká je realita?

Plusy: zhubnete rychle

Mínusy: rychle to zase naberete zpět, protože jíst jinak neumíte a umět nebudete. Nikoho ve svém okolí neznám, kdo by kila i s přídavkem nenabral zpět. Tělo bude vyhladovělé, bez živin a velmi si zpomalíte metabolismus. Kosti, chrupavky, vlasy nehty - velmi se jejich kvalita zhorší. Trpí střeva, mozek, celé tělo. Nehledě na to, že jste trpěli tím, co jste museli tak dlouho jíst.

Co radím já? Já Vám umožním zhubnout podobné množství kilo za podobný čas. Jde to. Reálným jídlem, ale trošku chytřeji seskládaným. Bez jojo efektu a na celý život. A cena je zanedbatelná. Bude vás to bavit a hlavně dávat smysl jednou pro vždy. Není důvod to odkládat až po vánocích. Budete mlsat cukroví a užívat si všech dobrot, které vám bude okolí závidět. Opravdu zde platí mé moto, pojďme hubnout moderně. Moje metoda je jedinečná a funguje všem.

Čti více
Jak si pomoci, když nám zdraví komplikuje mozek

Jak si pomoci, když nám zdraví komplikuje mozek

Zaměřila jsem se na velmi zásadní problém v našich životech. Je dokázáno, že nemoci vznikají díky vyššímu stresu. To víme všichni. Ale je obtížné si to připustit a zejména s tím něco dělat. Podělím se zde s Vámi o mé zkušenosti.

Díky tomu, že nosím denně sportovní hodinky, které mi měří tepovou frekvenci a ukazují průměrný tep v klidu a při pohybu, mám představu o tom, co se v mém těle děje.

Ti, co máte podobré chytré hodinky, určitě svoji klidovou tepovou frekvenci sledujte.

Co jsem zjistila? Vím, že patřím k těm méně klidným povahám. Jsem velmi dynamický člověk a zejména ve své práci jsem velmi energická. Což vede k lepším výkonům, ale platím za to právě zvýšeným tepem a vyšším vyčerpáním. Z dlouhodobého pohledu si říkám o problém. Při své práci se potkávám s mnoha lidmi a spousta z nich se potýká s podobným problémem. Práce hlavou, mluvení, i sezení u počítače, kde se stresujeme nám ničí zdraví.

Čti více
Proč je cukr nepřítel?

Proč je cukr nepřítel?

Cukr může za hodně špatných věcí.
Zásadně tu chybí edukace populace. Doba je velmi náročná, plná spěchu. Výrobci potravin nejsou regulování ve složení výrobků. Vše je nyní bez tuku, ale za to se spoustou cukru. Cukr má vliv na vyplavování inzulínu, který mimo jiné vede k ukládání energie do tuků. Velká část populace má ve stravě i 80% sacharidů, což se podepisuje na tom, jak vypadáme. Není to jen o obezitě, ale poškozuje nám to velmi zdraví.
Čti více
Zumba v Tišnově - proč vyzkoušet?

Zumba v Tišnově - proč vyzkoušet?

Co semi líbí na zumbě?

Je to ta atmosféra. Chytlavá taneční hudba, příjemné protažení a hlavně Vám to vypne zcela stres a vyčistí hlavu.

Zumbu jsem si oblíbila již před lety, po přestěhování k Tišnovu jsem ráda za to, že můžu využívat lekce i zde. Spousta žen se ji bojí vyzkoušet a je to škoda. Písničky jsou rytmické a kroky na danou písničku jsou stejné. Po pár lekcích již víte co dělat a jen se soustředíte na pophyb. Z lektorky zumby musí jít vždy úžasná energie, kterou předává na Vás a vtahuje Vás do pohybu, který Vám bude dělat radost.

Poděkování za opět skvělý zážitek Zuzaně Bučkové www.zumbatisnov.cz

Přijďte vyzkoušet, zvládne to každý.

Čti více
Co si přát pod stromeček?

Co si přát pod stromeček?

Vybírat dárky je těžké. Já bych poprosila ježíška, aby každému přinesl dárek, který by v něčem zlepšil život.

Žijeme v náročné době, hodně stresu a práce. Na pohyb není čas.. ale je tomu tak opravdu?

To, že nemáme čas ani na pár minut pohybu, daň je vysoká.

A k tomu dárku:)

Čti více
Cvičení doma, které opravdu přemůže vaši lenost!!

Cvičení doma, které opravdu přemůže vaši lenost!!

Mnoho z nás nemá zájem vyrážet za sportem a nejraději by cvičili doma. Všechno má svá pro a proti. Doma zase máte milion důvodů, proč zrovna dnes cvičit nemůžete. Vždy se něco vymyslí:)

Většina domácího cvičení je nudná a nechce se nám do něj. Cvičit na podložce, s činkou?? Někdo zkouší podle nějakého videa, ale vetšinou to dříve nebo později zabalíme.

Takže zde je moje zkušenost, co dělám, abych se hýbala.

Čti více
Proč jíst dýně?

Proč jíst dýně?

Začala sezóna a dopřávám si ji opravdu hojně. Nejčastěji pečenou, jako příloha, pyré s máslem, nebo dýňovou polévku. Příprava je jednoduchá, nemusí se loupat. Výborně zasytí a zejména je pro naše zdraví velmi prospěšná. Dýni Hokaido připravuji i několikrát týdně.

Pro mne je důležité, že ve 100g je jen 8,8 g sacharidů.

Je velmi bohatá na vitamíny a minerální látky. Nejvíce jsou zastoupeny : vápník, hořčík, fosfor, draslík, vápník, betakaroten a vitamíny A, B, C. Pomáhá při onemocnění slinivky břišní, sleziny, žaludečních potížích, ale také při poruchách ledvin a srdečních potížích. Má močopudné účinky a obsažené látky bojují proti hlístům, roupům a škrkavkám. Pro nízký energetický obsah, vysoký obsah vlákniny a detoxikační účinky je dýně Hokaido vhodná i jako součást jídelníčku při redukční dietě.

Takže zařadit do jídelníčku:)

Čti více
Spoléháte se jen na lékaře? Chyba!

Spoléháte se jen na lékaře? Chyba!

Lékaři se velmi snaží nám pomoci.

K lékaři jde převážná většina z nás až v okamžiku, kdy nás něco trápí. To je v pořádku. Ale mějme na paměti jednu věc. Když se o tělo nebudeme starat, opravdu bude důvod zajít k lékaři, který zdravotní stav již jen zastabilizuje. Léky na vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol nebo cukrovku neuzdravují, jen zpomalí důsledky. Lékař většinou doporučí změnu životního stylu, protože léky jsou jen podpůrný mechanismus.

Mnoho z nás neví, jak se stravovat. Určitá část populace se snaží jíst jak nejlépe umí, ale dělá to správně? Většina z nás na stravování nedbá vůbec a spoléhá se jen na lékaře. Proč to není dobře?

Čti více

Nevíte si rady se svým zdravím?

Individuálním přístupem vás nasměruji ke zdravějšímu životnímu stylu. Zlepší se vaše zdraví.
Objednejte se na vstupní konzultaci. Udělám maximum proto, abych vám pomohla.

VSTUPNÍ KONZULTACE

(c) 2019 Ing. Soňa Vybíralová